Матеріально - технічне забезпечення
Марфівська філія І - ІІ ступенів Комунального закладу «Долинський опорний заклад загальної середньої освіти-гімназія І-ІІІ ступенів №3 Долинської міської ради» розташований за юридичною адресою: 28554, Кіровоградська область, Долинський район, вул. Нова, 6, тел. 8(05234) 4-67-47; електронна адреса:marf_zosh@ukr.net. Навчання у школі відбувається в одну зміну з початком занять о 9.00 год.
Адміністрація філії вживає заходів щодо покращення матеріально -технічних засобів, планує у Стратегії та річному плані закладу заходи щодо утримання будівлі, приміщення. У закладі проводиться аналіз матеріально-технічного стану території та приміщень. Завідувач філії ініціює вивчення потреб (анкетування батьків, педагогів, внутрішня інвентаризація). Філія збудована та введена в дію у 1972 році. З 1980 р. заклад визнаний опорним у районі, з питань вивчення та впровадження педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського.
Філія, має достатню матеріально-технічну базу для надання якісних освітніх послуг:
На 01.02.2022 року у закладі наявне таке комп'ютерне обладнання: персональних комп'ютерів - 6+7 (термін придбання понад 10 років 7 шт), ноутбуків - 9, планшетів - 1, класи із проекторами 4, телевізорів - 1, принтерів - 6.
Спортивних залів у школі - 1, кабінетів - 10(початкові класи - 4, фізики, хімії, біології, географії, історії - 1, математики - 1, української мови, зарубіжної літератури - 2, комп'ютерні класи - 1, англійської мови - 1; їдальня - 1 (оновлений харчоблок: придбано 1 холодильник, бойлер, внутрішні вбиральні - 3 (з них у 3-х - капітальний ремонт відповідно до державних вимог нового санітарного регламенту), актова зала на 50 посадкових місць, ресурсна кімната для дітей з ООП, спортивні майданчики (в тому числі для початкових класів), створене нове освітнє середовище нової української школи, постійно оновлюється дизайн школи, створено зони відпочинку для здобувачів освіти.
Заклад підключений до мережі Інтернету.
У 2020 році завершено капітальний ремонт покрівлі, харчоблоку та ремонт спортивного залу.
З метою створення сучасного освітнього простору та оновлення матеріально-технічної бази закладу освіти та філій директором закладу подано проєкт кошторису на суму 3456000, який передбачає ряд заходів щодо оновлення освітнього середовища у 2021-2022 н.р.:
1. Створення зовнішнього освітнього середовища:
- встановлення огорожі навколо закладу;
- встановлення спортивного майданчика;
- проведення капітального ремонту робіт фасаду закладу та відмощення навколо будівлі;
- заміна блоків вхідних дверей закладу, в тому числі вхід до початкової школи;
2. Пропозиції щодо покращення функціонування харчоблоку:
- придбання промислового кухонного комбайну для приготування страв по Є. Клопотенку;
- придбання виробничих столів для приготування страв;
- придбання миючих засобів для миття посуду; інвентарю для прибирання харчоблоку;
3. Придбання дезінфікуючих та миючих засобів для дотримання санепідрежиму:
- миючий засіб для миття рук;
- антисептичний засіб;
- дезінфікуючі засоби (хлорантоін, хлорне вапно);
- миючі та захисні засоби для прибирання території
4. Проведення капітального ремонту туалетних кімнат.
5.Здійснення ремонту освітлювальної системи:
- заміна ламп освітлення на енеогорберігаючі (діодні);
6. Придбання (оновлення) учнівських парт та стільців для здобувачів освіти у кількості 8 шт.
7. Часткова заміна дверей у класних кімнатах та кабінетах у кількості 5 шт.
8. Придбання оргтехніки для якісного здійснення освітнього процесу:
- придбання 3 ноутбуків для організації дистанційного навчання.
9. Придбання матеріалів для проведення поточного ремонту у закладі.
На території філії облаштовано майданчики для заняття спортом та фізичної активності. Є окремий ігровий майданчик для учнів початкової школи, що відповідає віковим особливостям.
У філії, класні кімнати для здобувачів освіти 1-4 класів, розташовані в окремому крилі школи. Туалетні кімнати внутрішні з перегородками, з закритими кабінками, знаходяться на І поверсі, тому є частково прохідними, не відокремленими та доступними для користування здобувачами освіти інших вікових груп.
У закладі навчальні приміщення не розміщені в цокольних та підвальних приміщеннях.
У закладі ганок будівлі має безпечне неслизьке покриття з є поручні.
У закладі забезпечене контрастне, рельєфне маркування на стінах та підлозі; контрастне маркування ділянки поручня, які відповідають першій та останній сходинці маршу. Маркування контрастними лініями пішохідних зон в умовах пандемії, візуалізація призначення приміщень, вказівники виходів, наявні у закладі.
Всі приміщення закладу є загальнодоступними та відсутні захаращення коридорів, рекреацій, міжсходових клітин.
Висновок:
освітнє середовище приміщення і територія філії є безпечними та комфортними для навчання та праці, такої ж думки притримуються педагоги, батьки та учні (опитування). Усі навчальні приміщення використовуються в освітньому процесі раціонально. На першому поверсі закладу знаходиться фойє, на І поверсі наявні інформаційні стенди з розкладом уроків та інформацією для батьків. Є окремі приміщення: їдальня та спортивний зал.
Навчальні кабінети для учнів початкової школи частково відокремлені від базової школи.